Vyzrajte na zranění a nemoci na dovolené!

Vyzrajte na zranění a nemoci na dovolené!

Zkazilo vám někdy zranění nebo nemoc dovolenou?

Stalo se vám někdy, že jste se vypravili na dovolenou, abyste si v klidu odpočinuli, načerpali novou energii a dali si pauzu od záplavy každodenních povinností, ale na cestách vás postihla nemoc nebo zranění, kvůli kterým jste si cestu nemohli pořádně užít?

Mně se to málem stalo loni. Když jsme s dětmi přijeli na Mallorcu, představovala jsem si, že mám před sebou měsíc ničím nerušeného volna, pohody a odpočinku. A vůbec jsem si nepřipouštěla žádné problémy.

Trochu jsem nepočítala s tím, že cestování na vlastní pěst má kromě mnoha nesporných výhod také jeden nedostatek: nikdo se o vás nepostará.

Zranění na dovolené

Hned druhý den mi osud sundal z nosu růžové brýla. Syn v moři rozsekl chodidlo na bříšku pod palcem o kámen na mořském dně.

Rána po říznutí krvácela, syn brečel, protože ho to hodně bolelo, a na první pohled bylo jasné, že to není malý škrábanec, ale regulérní říznutí do hloubky. Plačícího syna jsem na zádech donesla z pláže domů, protože na nohu nemohl došlápnout, v ráně ho navíc pálila sůl a škrábal písek.

Na chodidle měl asi třícentimetrovou řeznou ránu a já jsem se děsila, co s tím budeme dělat a jak to ovlivní náš další pobyt. Kdybych byla doma, kde bych měla jistotu, že se u doktora domluvím, a měla nablízku někoho, kdo by se zatím postaral o mladší dítě, asi bych jela k doktorovi a dožadovala se možná i šití.

Poradili jsme si sami

Vzhledem k tomu, že jsem neměla ani potřebné jazykové znalosti, ani nikoho na hlídání, musela jsem si poradit jinak. Neměla jsem moc jiných možností, tak jsem okamžitě nasadila intenzivní urinovou terapii.

Doma bych šla asi k doktorovi, tady jsem musela sáhnout po urinoterapii.

Ránu jsem pořádně prohlédla, po delším boji s raněným vyčistila a několikrát denně jsme ji máčeli v čerstvé moči.

Hned po první močové koupeli se synův stav okamžitě zlepšil. Krvácení se zastavilo a během půl hodinky běhal po bytě, jako by se mu nic nestalo.

(Ne)výhody urinoterapie

Tehdy jsem si uvědomila, jaké jsou nevýhody urinoterapie. Protibolestivé a tišicí účinky jsou tak silné, že syn na zranění okamžitě zapomněl a nebylo možné udržet ho chvíli na místě. Přirozeně jsem se v tu chvíli bála, že zranění na tak namáhaném místě nebude mít šanci se zahojit a že se do rány dostane infekce z bot nebo ze země.

Jak to udělat, aby pětileté dítě týden, možná i dva zůstalo sedět a nechalo nohu zahojit?

Už druhý den bylo jasné, že klidový režim nepřipadá v úvahu a že musím vymyslet jinou metodu. Všichni jsme chtěli k moři, doma se nedalo vydržet. Museli jsme najít cestu, která by dala noze čas na zhojení a která zároveň nepřipraví zbytek výpravy o rozum a o radost.

Tak jsem nohu aspoň zalepovala náplastí a syn si i na pláži nechával ponožku (jen jednu :-)), aby se mu do rány nedostalo moc písku. Místo koupání si hrál na břehu a já jsem mu do písku malovala rébusy. A každý den jsme nožičku znovu a znovu koupali v čerstvé moči.

Zranění vám dovolenou nezkazí… Obutý neobutý řádí v jedné ponožce na pláži.

I když už mám s urinou své skvělé zkušenosti, byla jsem překvapená, jak rychle se rána hojila. Během asi tří dní bylo jasné, že už je to jen povrchová záležitost. Rána se zacelila a syn o ní už ani něvěděl. Jediný, kdo na ni ještě myslel, jsem byla já. Ale za týden nebylo po ráně ani památky.

Během týdne se zahojila a zacelila cca třícentimetrová rána na chodidle přímo na místě, kde se došlapuje. A to i přesto, že jsme jeli podle původního plánu téměř na sto procent.

Nemohla jsem tomu uvěřit

Nevěřícně jsem vrtěla hlavou, a tak jsem si od Vesmíru vysloužila ještě jednu podobnou zkušenost, tentokrát doslova na vlastní kůži. Možná to byl i stejný kámen, nebo přinejmenším stejné místo. Taky jsem se řízla do nohy. Moje říznutí bylo menší, ale taky se zhojilo velice rychle, bez jakéhokoli zánětu apod., i když jsem na něj brala ještě menší ohledy.

Na koupele nám skvěle posloužila plastová vanička od masa (zde z estetických důvodů prázdná).

Měsíční Mallorca nakonec tedy proběhla skoro tak, jak jsem si ji vysnila. Sluníčko, koupání, výlety, pohodička. Urina nám pomohla překonat bolestivá zranění a osvědčila se i na rýmu a bolest v krku, které mě přepadly po výletě důkladně klimatizovaným autobusem. Osvědčila se jako spolehlivý, vždy dostupný parťák a řešení na každé trápení.

Takže až vás na dovolené zaskočí nějaké zranění nebo lehčí nemoc, které vás omezují nebo otravují, ale nejsou tak závažné, abyste kvůli nim hledali lékaře, vzpomeňte si, že v sobě nosíte lék, který si poradí s každou bolístkou.

Lékárnička na výlety, kterou doma nezapomenete
Zaslechli jste něco o tom, že moč léčí, ale nevíte, jak to bezpečně otestovat?


Zaslechli jste, že moč léčí, ale nevíte, jak to bezpečně otestovat? Odpověď vám dá Lékárnička na výlety, kterou doma nezapomenete.

Jestli potřebujete podrobnější nápovědu a víc tipů, na jaká běžná zranění lze urinu využít, stáhněte si bezplatně e-book Lékárnička na výlety.

.

.

Ale i když znám tohoto skvělého pomocníka, přeju ze srdce vám i sobě, aby se vám zranění a nemoci na dovolené vyhnuly obloukem.

.

Bětka