chlapecek21o

Rande s vlastní šťávou: Den 9

Teorie

Když už víte, že moč je filtrát krve a co obsahuje, už vám asi taky došlo, že není jedovatá ani jinak odporná. S tímhle předsudkem, který v nás pečlivě budovala nejen škola, ale od útlého věku taky rodiče, musí lidé stojící na prahu používání urinoterapie bojovat nejčastěji.

Vždyť ta moč přece odvádí z těla jedy, tak nás to učili, ne? Možná učili, ale není to pravda. Snad vás to neraní, ale ne všechno, co nás/vás ve škole učili, se zakládá na pravdě. Nás třeba zase učili, že Pluto je planeta, no chápete to?

Ale jedy přece v krvi jsou, nebo to taky není pravda? Jasně že je to pravda, to by snad ani nebyla krev, aby v ní neplavaly barely jedů, to je jasnačka. Většinu si jich tam ukládáme sami: barevný donutek s lesklými perličkami, křupavé chipsy, osvěžující limča, neodolatelná neslíbatelná rtěnka, procházka kolem hlavní silnice a tak dále a tak dále.

Úplně se vyhnout všem jedům a škodlivinám je prostě nemožný. Ani poustevníci v jeskyních nemají vyhráno, ty zase ohrožuje plíseň. Ale vést dokonale nekontaminovaný život ani není nutné. Naše tělo je totiž na zpracování (přiměřeného množství) škodlivin vybavené.

Má totiž v sobě čističku, která jedy, hnusy, toxiny a další nevítané součástky zachytává a posílá je pryč.

Naše tělo je na zpracování přiměřeného množství škodlivin vybavené.

 

(Tady by měla být fanfára.) Představuji vám játra. Játra zbavují krev cizorodých molekul, které pak buď ukládají do sebe, nebo je posílají do žlučníku, odkud se ve formě žluči vyloučí do trávicí trubice. Kudy vede cesta z trávicí trubice, to víme, že? Tam nás škola nikterak nemystifikovala. Játra filtrují krev a zbavují ji jedů.

Krev jedů zbavená pak pokračuje do ledvin a až tam se z ní filtruje moč. Vidíte? Je to chytře vymyšlené. Dokud vám fungují játra a nenakládáte jim víc, než unesou, nemusíte se bát, že se otrávíte močí.

A co a proč se tedy odvádí z těla močí? Já vím, že už jsem to říkala, ale aby všechny dílky do sebe zapadly, ráda to zopakuju: v ledvinách se z krve filtrují látky, kterých má tělo v danou chvíli moc.

Může to vypadat jako plýtvání prostředky, ale skutečnost je taková, že pro tělo by bylo náročnější vozit všechny ty vitamíny, minerály, soli, hormony, močoviny, vodu a další věci pořád dokolečka v krevním oběhu, tak je raději pošle z kola ven.

Že už s nimi mělo předtím dost práce? Že je tělo muselo vyrobit nebo zpracovat a že by se to mělo na světě nějak zařídit, aby o tu hodnotu nepřišlo?

Souhlasím, proto moč do těla vracím. Můžete to dělat taky. O tom se tu koneckonců už skoro dva týdny bavíme, no ne?

Úkoly

Brzy si někdo ve vašem okolí všimne, že se s vámi něco děje, nebudou to narážky, že smrdíte, ale že jste nějak krásnější.

Podívejte se na svoje ruce, nohy a pleť. Jestli poctivě koupete a oplachujete, možná už začínáte pociťovat nějaké změny.

Pozorované změny si zapište. Jestli zatím nic nevidíte, nezoufejte, třeba zítra.

Pokud si moje e-maily jen čtete a praxi odkládáte na někdy, tak výsledky nečekejte. Ani dnes, ani zítra, ani za dva týdny. Proč jste se, kurňa, do toho pouštěli, když to stejně neděláte?

Praxe

Ať se stane, co se stane, i kdyby kterýkoli z dalších úkolů byl na vás moc, nenechte se tím odradit. Každý má své tempo, i váš čas jednou přijde. Do té doby si jen hlídejte, abyste nešli zpátky. Každý den se snažte opakovat kroky, k nimž jste už dříve dospěli. Nemusíte samozřejmě dělat všechno, vybírejte si, co vám přijde nejlepší nebo to střídejte podle aktuální nálady. Hlavně nepřestávejte. Naskočit zpět je hodně těžké.

Každý má své tempo, zpomalte si, ale nepřestávejte. Naskočit zpět je strašně těžké.

 

Je pro vás zatím vrcholem koupel nohou v moči? Super, to v naší republice zvládne málokdo. Tak koupejte. Časem třeba dozrajete pro další krok.

Ten dnešní bude zase trochu větší, ale není nutné provést ho zrovna dnes. Pojďme spolu vyzkoušet moč jako kondicionér na vlasy. Až si budete mýt vlasy (a nemusí to být dneska, jestli se to zrovna nehodí, já od té doby, co jsem přešla na no poo, mám intervaly mezi mytím tááákhle dlouhé), načůrejte si do kyblíčku a po spláchnutí šamponu si vlasy přelijte močí.

Na takovou proceduru už je potřeba poněkud větší množství materiálu, takže buď před koupáním hodně pijte, nebo si moč nařeďte vodou.

Nechte dvě tři minutky působit a důkladně opláchněte. Když to opláchnete pořádně, vlasy vám smrdět nebudou. Mnohokrát vyzkoušeno. Když oplachování odbudete,… To radši nezkoušejte, jestli se nechystáte na karneval za vílu Močenku.

Já mám urinu ráda a vážím si jejích blahodárných účinků na zdraví i krásu, ale nebudeme si tu nic namlouvat: dobře okysličená začíná po určité době zapáchat a to není nic příjemnýho.

Jestli čtvrtek není den na mytí vlasů (a vlastně i když je), umyjte si močí jen obličej, nechte zaschnout, opláchněte. Stejně jako včera. Jen to můžete klidně udělat dvakrát, ráno a večer. Anebo dopřejte lázeň svým nohám. Anebo nejlépe obojí.

Alžběta Vintrová