chlapecek21o

Rande s vlastní šťávou: Den 8

Teorie

Včera jsem prozradila, že moč je přefiltrovaná krev. Ale vlastně si nejsem jistá, jestli vás tato informace optimálně naladila. A proto vám chci dnes povyprávět, co všechno v moči najdete. Teda přímo VY to tam asi nenajdete, protože nejspíš podobně jako já nemáte doma vybavenou laborku, ale i tak to tam je.

Moč je koktejl obsahující stovky, podle některých autorů dokonce tisíce složek.

Základem moči je samozřejmě voda, která tvoří 95 až 98 % hmotnosti.

A co dál? Následuje močovina, nejrůznější soli a pak dlouhatánská řada dalších složek. Na předních místech vidíme vitamíny, hormony produkované různými žlázami, enzymy, aminokyseliny, biogenní stimulátory a minerály nutné pro činnost těla ve formě solí (hlavně Ca, Fe, N, K, Mg, Cl, P, Cr).

Podle mě je urina, při všech svých vlastnostech, v podstatě tekuté zlato, ale v chemických analýzách značku Au nenajdete.

Nechci nic tajit, tak ten seznam složek ještě trochu natáhnu, ale stejně nikdy nemůžu napsat všechno (a pokud už vás to nebaví, tak tenhle odstavec klidně přeskočte): močovina, kyselina močová, základy purinů, deriváty guaninu, histidin, kyselina hyppurová, síra, stopy bílkovin, aminokyseliny, éterické kyseliny, glukóza, aceton, žlučové kyseliny, kyselina mléčná, nenasycené mastné kyseliny, kyselina šťavelová, z enzymů pepsin, trypsin, amyláza, fostafáza.

Pro chemií a tabulkami posedlé sdílím ještě jeden výsledek analýzy, ale jak praví MUDr. Vilma Partyková: „Jelikož je urina každého člověka v každém okamžiku jedinečná, protože je závislá na jeho stravě, momentálním fyzickém a psychickém stavu, je nutno uvedené hodnoty brát za empirické.“ Jinými slovy: vaše urina vypadá trochu jinak a za pár dní či týdnů bude zase jiná než ta, kterou někdy někde někdo analyzoval.

Úkoly

Asi k tomu dnes nic nemám, aspoň nic zásadního. Leda snad…

Používáte jednorázové bělené odličovací tampony? Je to tak snadné, že jo? Ale přemýšleli jste někdy, čím to je, že jsou tak bělounké? Že tak pěkně drží tvar a mají rozkošný potisk? Kolik jich tak za měsíc dáte?

Je to celkem na vás, nechci nikoho k ničemu nutit, však mě znáte. Ale nepřemýšleli jste třeba o tom, jestli by se nedaly vyměnit za něco, co by se nemuselo po každém použití vyhodit? Dovolím si sem hodit odkaz na jeden článek, který mi hodně mluví z duše. Když mluvím o variantách, mám na mysli třeba látkové odličovací tamponky, něco jako toto. Já vím, že voděodolná řasenka se pere dost špatně, ale třeba na omývání močí jsou ideální.

A jak vás tak pozoruju, tak si myslím, že už jste tomu propadli a že tímto, v naší společnosti netradičním, způsobem budete o svou pleť pečovat i nadále, takže se vám ta investice vyplatí.

Praxe

Kdo chvíli stál, ať nestojí opodál. Jestli vám včera předsudky nebo erupce na Slunci zabránily v tom, abyste si vlastní šťávou opláchli obličej, dejte si dneska další šanci, tentokrát už to zvládnete, já vám věřím.

A všichni ti, kdo už to včera zvládli, si to dnes zopakují. Jen s tím rozdílem, že obličej neumyjí čistou vodou hned, ale až poté, co moč zaschne. Může to trvat tak minutu, nebo dvě. Pokud urinu zachytáváte do dostatečně široké nádobky a je to pro vás jednodušší, nemusíte ji nanášet tamponkem, naberte ji klidně do dlaní, jako kdybyste se myli vodou.

Urina je jako pleťová voda úplně ideální: rozpouští nečistoty a mastnotu, dezinfikuje, odstraňuje záněty, likviduje bakterie, pleť hydratuje a vyživuje. Co víc si přát!

Alžběta Vintrová