chlapecek21o

Rande s vlastní šťávou: Den 5

Teorie

Je toho hodně, co bych vám o urinoterapii chtěla říct a předat, ale myslím, že dnes bude důležité zmínit se o léčebné krizi, která vás může potkat hned v počátcích, ale taky kdykoli později. To záleží na vašem zdravotním stavu a na dávkování a způsobu podání uriny. U někoho nemusí přijít vůbec, u někoho bude nenápadná, jiného může docela složit.

Pokud na ni není člověk připraven, může ho nepříjemně zaskočit. Hlavu mu pak snadno ovládne strach, že se snad tou hroznou močí otrávil.

Nechci vás strašit, ale měli byste to vědět. Používáním uriny nastartujete v organismu ozdravný a očistný proces, tělo se začne zbavovat jedovatých látek a nemocí. „Existuje několik způsobů, jak se těchto jedovatých látek zbavit: kůží, dýcháním, střevním traktem, ústy či nosem. (Jak již bylo řečeno, ledviny se na detoxikaci prakticky nepodílejí. Jejich úkolem je udržení rovnováhy v krvi.)“ (C. van der Kroon: Zlatá fontána: Praktické využití urinoterapie. 1. vyd. Praha: Talpress, 1998. s. 70.)

Co vás může potkat?

Jakmile toho dobrého na vaše tělo bude moc, může se objevit vyrážka, průjem, zvracení, bolest hlavy, horečka, silné pocení, kašel.

Jak s tím naložit?

Zvolněte. Není to otrava, je to čištění, chcete-li detoxikace. Tělo dostalo impuls, aby se zbavilo nějaké špíny, která ve vás při vší úctě nejspíš je. Jestli mu chcete pomoct, odpočívejte, dost pijte, jezte lehká jídla.

Mám v těchto případech okamžitě přestat s urinoterapií?

To vlastně není vůbec potřeba, stačí snížit dávky a opatrně pokračovat.

Co byste ještě měli vědět

Když už jednou mluvím o těch nepříjemných věcech, tak vám ještě povím o tom, kdy urinoterapie není vhodným řešením, a na co si dát pozor.

Urinoterapie rozhodně není vhodná pro osoby, které dlouhodobě užívají alopatické léky na chemické bázi. Při zpětném zavádění moči by mohlo docházet k předávkování látkami, které se přes moč vylučují.

Aby nedošlo k nedorozumění. Problém nespočívá v urině jako takové, ale v lécích, které se do ní z vašeho těla dostávají. Pokud chcete nasadit léčbu urinou, ale nemůžete vysadit léky, je tu možnost: začněte s dárcovskou urinou. O jejích specifikách a o výběru vhodného dárce budu mluvit ještě později.

Jakkoli vám to bude znít neuvěřitelně, urina je vhodným lékem na všechny běžné nemoci. Při správném provádění si urinoterapie poradí i s mnoha vážnými chorobami.

Ale jestli jsou vaší slabinou játra, ledviny nebo srdce, měl by nad urinovou léčbou dohlížet lékař. Pozor si dejte také ve chvíli, kdy v moči spatříte známky hnisu. V takovém případě doporučuju dát si od moči na pár dní pauzu, pokud nemáte po ruce zkušeného urinoterapeuta, který by vás léčbou provedl.

Sama jsem se zatím do takové situace nedostala a přeju vám, ať to taky nemusíte řešit. Rozhodně ale považuju za fér vás na tyto okolnosti upozornit.

5_ruce

Praxe

Opláchnutí rukou už vás nerozhodí, co? Včera už jste si tím prošli, tak proč to dneska neposunout zase o kousek dál.

Včera to byla rychlovka, dneska si to užijte. Představujte si to jako relaxační a regenerační lázeň ve specializovaném salonu, který se ovšem nachází přímo u vás v koupelně. Dopřejte svým rukám tříminutovou koupačku v kyblíčku čerstvé moči a pak nechte moč zaschnout. Až poté je opláchněte, co bylo v moči dobrého, už se vsáklo, na povrchu zůstaly jen složky, které můžou mít sklon k zapáchání, to si nechávat nepotřebujete.

Pokud si budete ruce takto omývat pravidelně, během týdne zjistíte, že jsou jemnější a měkčí na dotek, zlepší se pružnost kůže i její vzhled.

Zařaďte si tuto koupel do svého denního plánu, aspoň na nastávající víkend. Příští týden se posuneme zase dál. Pokud chcete vidět pořádné výsledky, provádějte koupel rukou souběžně s dalšími úkoly i v dalším týdnu.

Úkoly

První týden kurzu máte za sebou. Už teď stojí za to ohlédnout se, můžete si přečíst své postřehy a názory z prvního dne a sami uvidíte, jak moc jste se posunuli.

Věřím, že to pro vás není snadné, ale mám radost, že děláte pokroky.

Alžběta Vintrová