chlapecek21o

Rande s vlastní šťávou: Den 2

Teorie

O pitném režimu jsme se bavili už včera, ale cítím, že toto téma je tak zásadní, že si říká o důkladnější proklepnutí.

Názory na to, kolik je to správné množství tekutin, se hodně různí. Na sobě mám vypozorované, že potřeba volných tekutin hodně závisí nejen na okolním prostředí a fyzické zátěži, ale také na stravě. Když sním půl melounu, nemusím pít, když si dám dva krajíce chleba, vypila bych Vltavu (ještě že to k ní mám ze Zlína tak daleko). 

Ideální pitný režim je pro každého jiný. Závisí to mimo jiné na tělesné konstituci, okolním prostředí, ale taky na stravě.

Najděte si prosím svůj názor na pitný režim, kterému budete věřit, a pak si ho pružně uzpůsobte svým aktuálním potřebám. Ale hlavně pijte. A to nejlépe vodu. Někdo je spokojený s kohoutkovou, někdo ji čistí filtrační konvicí, šungitem, krystaly, květem života a možná ještě něčím jiným, někdo chodí se džbánkem ke studánce. To je na vás.
Ale vybodněte se na balené perlivky, ty fakt nejsou na denní pití to pravé ořechové (o kafču, kakaíčku, sirupcích, limčách, kofčách, džusíčkách a dalších barevných lahůdkách, které stály půl roku v regálu, se snad ani nemusím zmiňovat).
Minerální vody s vysokým obsahem všeho možného jsou dobré na příležitostné doplňování minerálů, při jejich každodenním pití si v těle vytváříte kamenolom.
Ke svému pitnému režimu přistupujte zodpovědně, ale zase to nepřehánějte, devět litrů je moc i na stokilového sportovce při maratonu přes africkou poušť.

Úkoly

Odpovědi si opět pište na papír, do sešitku, do počítače, nebo si je namluvte na diktafon, jestli je vám to milejší. Až si je po sobě budete na konci kurzu číst, budete žasnout, jak velký krok jste za pouhé čtyři týdny udělali.

Řešíte nějaký zdravotní problém, nebo jen hledáte záložní variantu „au cas où“?

Jak na vás působí představa, že byste měli svou moč používat na tělo, nebo ji dokonce pít?

Proč teď a tady nedokážete přijmout svou moč, načůrat si do skleničky a vypít to?

Co se ve vašem životě změní, když se přestanete štítit vlastní moči?

Praxe

Od zítřejšího dne už se vrhneme zostra na seznamování s čůráním, a proto si dnes připravíme podmínky. Vezměte štětku a vhodný čisticí prostředek a důkladně umyjte toaletu. Fakt pořádně.

Jednak se vám nebude nadavovat, když se k ní budete muset přiblížit, jednak v čisté míse sami uvidíte, že moč má celkem normální barvu na pomezí bílého vína, heřmánkového čaje a jablkového džusu, takže na ní není nic tak hrozného. A v neposlední řadě bude muset i vaše okolí uznat, že tenhle kurz má něco do sebe.

Pokud uklízíte zónově podle Terapie domova, tak jste se dnes do koupelny stejně chystali, jen to vezmete důkladněji.

Jestli máte doma dvě toalety a teď přemýšlíte, kterou umýt, tak umyjte obě, fakt se nic zlého nestane.

A teď šupito presto do práce, vždyť to odhodlávání zabere většinou víc času než samotný úkol.

Alžběta Vintrová