chlapecek21o

Rande s vlastní šťávou: Den 1

Teorie

V teoretické části se na začátku budu věnovat pitnému režimu, protože dostatečná hydratace je alfou a omegou pro každého, kdo se seznamuje s močí. Asi vám to bude připadat jako banální informace, ale moč je tvořena z největší části vodou.

Jestli jste si nebyli na úvod pro svou skleničku vody, tak si pro ni okamžitě upalujte, jinak to tu vážně nemá smysl!

 

Bez pořádného pitného režimu to nepůjde.

 

Voda je neutrální složka, která je bez chuti a bez zápachu, je to nosič pro všechno ostatní. Toho ostatního je tam pořádně stejně a chce to ven, množstvím vody si určujete, jak koncentrovaná moč z vás poteče. Takže čím víc pijete, tím méně koncentrovaná bude vaše urina, takže bude méně zapáchat a bude mít nenápadnější chuť. Tolik v absolutní krátkosti.

Dostatečný příjem tekutin samozřejmě není důležitý jen pro to, abychom si vhodně ředili moč. Voda tvoří velkou část našeho těla, a pokud její množství v organismu klesne pod určitou mez, začne nás trápit bolest hlavy, únava, jsme líní a nesoustředění. Hydratace má vliv také na fungování trávicí soustavy, metabolismus a vylučování.

Slíbila jsem si, že vás nebudu přehlcovat teoretickými informacemi, takže cosi víc o pitném režimu si nechám ještě na zítřek. Do té doby pijte, přátelé!

Úkoly

V úkolové části se dnes podíváme na vaši motivaci, tedy na to, proč jste do kurzu vstoupili.

Považuju za důležité, abyste si úkoly zpracovávali písemně, psali si je do notýsků nebo do počítače, ale nebudu vás nabádat k tomu, abyste si je tiskli, protože to nepovažuju za efektivní a jsem tak nějak posedlá ekologií a zaujatá proti zbytečnému tisku (navíc mám na sobě vypozorované, že si občas myslím, že když už jsem si to vytiskla, tak je to hotové a nedostanou se k samotnému vypracování).

A tak si vezměte prázdný blok nebo otevřete nový soubor v počítači a jen tak pište. Pokud nechcete psát, zkuste si odpovědi říkat nahlas a nahrávat se na diktafon v mobilu. Jde mi o to, abyste je nějak zachytili a mohli se k nim později v případě potřeby vracet.

 

Vaším dnešním písemným úkolem bude odpovědět si na otázku PROČ.

  1. 1.   Proč jste se do kurzu přihlásili?

Chcete si jen dokázat, že to zvládnete? Je to pro vás forma osobního rozvoje? Už jste se dlouho neučili nic nového a tohle vám přišlo dostatečně ulítlé? Nebo potřebujete získat zbraň pro souboj s chorobou?

  1. 2.   Proč se vlastně chcete blíže seznámit se svou močí?

Hledáte univerzální léčebný prostředek, na který se můžete spolehnout, když se zraníte nebo na vás „něco leze“? Opakovaně se vám vrací konkrétní zdravotní potíže, které vzdorují klasické léčbě? Nechcete svými prostředky podporovat farmaceutický průmysl?

  1. 3.   Jaký máte v tuto chvíli vztah ke své moči, víte o ní vůbec? Berete ji na vědomí?

Všímáte si jí, nebo se prostě vyčůráte a honem spláchnete? Všimli jste si někdy, že je pokaždé jiná? Že někdy je tmavá a smrdí a jindy je záchod skoro čistý? Napadlo vás někdy, co vlastně v té moči z vašeho těla odchází?

 

Některé z otázek jsou dost na tělo, ale píšete si to pro sebe, tak nepodvádějte.

Praxe

„Praxe! Praxe! Praxe!“

Chcete praktický úkol? Hned takhle z kraje? To ještě nemáte dost? Tak si vyberte svou oblíbenou skleničku, z níž budete po dobu kurzu pít. Nejprve vodu na doplnění pitného režimu, časem i něco víc. J A ještě budete potřebovat kyblíček, nebo misku, mně se osvědčil litrový od řeckého jogurtu (jeho jasnou předností je, že je bílý, a tak v něm je dobře vidět), případně oberte děti o nějaký na pískoviště a důkladně ho vymyjte.

S čůráním s dovolením ještě chvíli počkáme, potřebuju si být nejprve jistá, že jste zvládli to pití.

A je to. První den je u konce, ani to nebolelo!

Tak zase zítra!

Alžběta Vintrová