Můj příběh

Při balení na dovolenou nebo výlet už dnes vím, že položku lékárnička řešit nemusím, nebo jen opravdu velmi symbolicky. A ani doma nemám skříň s přípravky za několik tisíc, v níž bych pravidelně kontrolovala data exspirace a chytala se za hlavu, kolik peněz jsem vyhodila oknem za léky a přípravky, které mi k ničemu nebyly.

Když se dnes mně nebo mým dětem něco stane, třeba drobné zranění, nebo lehká nemoc, zachovám si chladnou hlavu, rovnou jdu a situaci konstruktivně řeším.

Vím totiž, že mám lék, který ve spolupráci s klidem, laskavostí a pohlazením dokáže vyřešit všechny tyto potíže, ať už jsou to odřená kolena, boule po pádu z odrážedla, rýma, trávicí potíže, neštovice, výron kotníku, akné na bradě, pořezaný prst. A taky mnoho dalšího. Našla jsem totiž lék, který máme vždy u sebe, stále čerstvý, přesně sestavený pro náš aktuální problém, bez jakýchkoli vedlejších účinků.

A navíc, víte co? Je úplně zadarmo! Už několik let léčím sebe i svou rodinu urinou. Naše moč je nám totiž k dispozici kdykoli a kdekoli.

Moč je nám k dispozici kdykoli a kdekoli.

Farmaceutickým firmám nefandím

Kdyby mi o tomhle někdo vyprávěl před pár lety, nejspíš bych tomu nevěřila.

Nikdy jsem nebyla fanouškem farmaceutického průmyslu. Vždy jsem se snažila léků kupovat a užívat co nejméně, a ty, co už se ke mně dostaly, jsem se snažila využít do poslední kapky. Někdy i po exspiraci.

Lékárnička u nás doma čítala náplast a ibalgin, plus pár krabiček léků, jejichž čas už vypršel, ale přece to nevyhodím. A u toho jsem doufala, že se nic nestane.

Že to není moc zodpovědný přístup? To máte pravdu, proto bylo potřeba ho změnit.

Když jsem se stala matkou, přibyl mi ještě další argument pro to, abych k lékům přistupovala obezřetně. Najednou už mi nešlo tolik o peníze. Spíš jsem nechtěla své děti vystavovat nebezpečné chemii. Najednou jsem všechno viděla úplně jinak, mateřství mi převrátilo život naruby a přerovnalo žebříček hodnot, však to znáte!

Začala jsem vnímat svět v nových souvislostech. Zajímalo mě hlavně, jak jen mohli lidé přežít v dobách, kdy na každém rohu nebyla lékárna s tisíci přípravky. Proč naše tělo potřebuje tak složité a jedovaté prostředky, aby se dokázalo navrátit ke zdraví? A proč navzdory všem těmto prostředkům zdraví nezůstáváme? Jakto, že člověk, který se považuje za pána všeho tvorstva, potřebuje být pod dozorem odborníků a blikajících přístrojů, zatímco zvířata a rostliny si pomohou samy?

Pán tvorstva je závislý na medicíně, ale zvířata se léčí sama? Není to divné?

Zajímala jsem se o alternativní metody léčby, ale většina z nich mi přišla stejně sektářská jako klasická medicína. Poskytují sice léky, které nejsou toxické, ale stále jsou to systémy, v nichž na jedné straně stojí bezmocný pacient a na straně druhé specialista. A záleží jen na schopnostech specialisty, jestli dokáže odhalit, v čem spočívá váš problém.

Rozhodně si myslím, že dobří homeopaté, bylinkáři a jiní léčitelé svým přístupem k pacientovi, vnímám člověka jako celku a méně invazními metodami představují velký pokrok proti materialistickému a rozkouskovanému pohledu běžné medicíny, ale i tak je jim pacient v jistém smyslu vydán na milost a nemilost.

Nemám potřebu hanit běžnou medicínu, jistě jsou situace, kdy je její role nezastupitelná. Když jde o minuty, bývá to nejspolehlivější řešení.

Ale protože mám ráda, když si můžu věci dělat po svém a nést svou zodpovědnost na vlastních bedrech, hledala jsem podporu pro to, abych dokázala i své zdraví dostat pod vlastní kontrolu.

Věděla jsem, že vystudovat homeopatii, tradiční čínskou medicínu, ajurvédu, naučit se dopodrobna bylinky nebo ovládnout jiné léčivé systémy je nad mé síly. Potřebovala jsem něco uživatelsky méně náročného, co nespotřebuje celou mou kapacitu, abych se mohla hlavně věnovat rozrůstající se rodině a svým zájmům.

Na své cestě jsem objevila poklady a souvislosti, o jakých se mi ani nesnilo. Okouzlily mě metody práce s myslí a s energiemi, ale na tyto přístupy ještě zřejmě nejsem dost zralá, protože výsledky pro mě nebyly uspokojivé. Potřebuju zatím něco hmatatelnějšího.

Největším objevem pro mě byla urinoterapie! Léčba vlastní močí.

Myslím, že na mě sama vyskočila z regálu v knihovně, když jsem hledala jinou knížku. S nevěřícně povytaženým obočím jsem ji otevřela. No to snad ne! Mazat si na tělo vlastní moč, nebo ji dokonce pít? To už trochu přeháníte! Ale jelikož mě hned tak něco nerozhází, odešla se mnou knížka domů a během pár dní jsem začala opatrně zkoušet.

Při návštěvě u mé praktické lékařky (mám nesmírně osvícenou a moudrou doktorku) jsem se svěřila se jednou mezi řečí zmínila, že jsem objevila urinoterapii. „To jste neobjevila nic nového, ta je známá tisíce let, a když se podíváte na složení různých mastí a krémů, hlavně těch drahých, močovinu tam najdete.“ Tak to mě usadilo. A vlastně nastartovalo.

Urinoterapie je stará metoda, která se využívá i dnes. Jen se podívejte na složení drahých mastí a krémů, v jejich složení močovinu najdete.

Dává to smysl a funguje to

Přečetla jsem všechno, co bylo k dostání, dávalo to smysl. Stále odvážněji jsem zkoušela. Zpočátku jsem měla strach, ale výsledky se dostavovaly.

Zjistila jsem, že s pomocí uriny se rychle zlepšuje stav mých rukou, které dlouhé měsíce trápil úporný ekzém, ale že mi poslouží i v mnoha jiných oblastech.

Nedoceněný poklad

A proto ji používám dál. Už nemusím zkoumat, co je nejlepší řešení na kterou zdravotní obtíž a už vůbec nemusím mít v záloze dvě řešení. Už nemusím hlídat exspirace, kontraindikace, protichůdné účinky, slevové akce v lékárnách atd. Tato tekutina, tak vzácná ve své obyčejnosti a tak cenná, ač opovrhovaná, umí skoro zázraky.

A to nejen na úrovni těla, urina povznáší také ducha, ale to už je jiný příběh.

V naší kultuře je dnes stále ještě těžké překonat zažitý odpor a prolomit tabu, které je s touto oblastí spjaté.

Ale víte, co je větší výzva, než navracet se ke zdraví pomocí vlastní uriny?

Ustát, když to váš dvouletý syn vypráví cizím lidem v trolejbuse!

Jak zvládnout takovou zkoušku na veřejnosti vám neporadím, ale provést vás procesem seznamování s touto zvláštní a unikátní tekutinou, jejíž potenciál pro udržování a upevňování zdraví je obrovský, dokážu.

Pro začátek se můžete skamarádit s e-bookem, který vám ušetří tisícovku: Vyčůraná lékárnička – 10 přípravků z domácí lékárničky, které můžete směle nahradit urinou.

A s jeho bráškou, kterého oceníte hlavně na cestách: Lékárničkou na výlety aneb 5 vyčůraných tipů pro odvážné začátečníky. Oba dva jsou ke stažení zdarma.

Vytvořila jsem pro vás kurz Rande s vlastní šťávou, ve kterém společně projdeme kroky, díky nimž se přestanete bát uriny, objevíte její kouzlo a přednosti. Naučíte se, kdy a jak ji použít, abyste nemuseli živit farmaceutický průmysl a vozit na dovolenou a výlety lékárn(ičk)u.