Maminka mi maže bebíčko čůráním

Maminka mi maže bebíčko čůráním

Chce to kus odvahy, když se rozhodnete léčit se vlastní močí. Ale skutečnou odvahu a sílu osobnosti potřebujete až ve chvíli, kdy o tom váš dvouletý syn vypráví cizím lidem v trolejbuse.

Svého prvního syna jsem dlouho nosila v šátku a nosítku a kočárkem jsem tak trochu pohrdala. Můj názor se změnil, když jsem podruhé otěhotněla a zjistila, že už dvouleťáka prostě jen tak snadno neodnesu. A navíc přestal po obědě doma spát a jediná možnost, jak získat chvilku klidu, byla uvozit Oťu v kočáře.

Nový kočár

Starý sporťák, který jsem měla jako zálohu, byl pro mě těžký a jezdilo se s ním špatně. Tehdy jsme měsíc před porodem koupili golfky.

Odpoledne si pro Otíka přišla babička, že ho v novém kočáře vyveze na procházku, když nespal. Vrátili se za tři hodiny, nic zlého jsem netušila, ale když jsem otevřela dveře, zhrozila jsem se!

Můj malý princ měl sedřené obě kolena, loket a část obličeje. A nový kočárek byl celý špinavý a asi na třech místech roztržený.

Co se stalo?

Jeli trolejbusem a při výstupu se babičce nový kočár, s kterým ještě neuměla manipulovat, převrhl a Otík ochutnal chodník. Bůhví, proč je brzda tak blízko páčky na rozložení kočárku. Nebyly to lehké škrábance, ale nebylo to ani nic vážného. Jen to ošklivě vypadalo, a když se chlapec vzpamatoval z šoku, bylo vidět, že to zvládá dobře.

Urinoterapii jsem v té době už dobře znala, a tak mě napadlo otestovat její účinnost na vlastním dítěti. Takhle to možná zní krutě, ale já bych normálně odřeninu neléčila. Samozřejmě jsme všechno vyčistili a vydezinfikovali, ale tím by to pro mě skončilo. Takže urinový pokus byl vlastně nadstandard.

Jedno kolínko (a ostatní asymetrické odřeniny) jsme několikrát denně mazali čůráním. Oťa se na to vždycky těšil, takže žádný problém, děti ještě nemají takové předsudky. Druhé koleno jsme nechali vlastnímu osudu. Už po týdnu byl rozdíl naprosto jasný, ošetřované koleno mělo o půlku menší strup.

V tu chvíli už jsem na nic nečekala a mazala oba strupy, abychom se toho zbavili co nejdřív, protože potlučené děti budí ve společnosti docela hodně pozornosti. Dítě pozornost vzbudí, na matku se upře. Znáte ty pohledy: no, co je to za ženskou, že to dítě nedokáže uhlídat?

Trolejbusem podruhé

„Hodné babičky“ v trolejbuse bývají nejzvědavější, mají totiž prostor a čas, z něhož neutečeš. „A jak se jmenuješ, chlapečku? A copak se ti stalo? A bolí tě to moc?“

Můj prvorozený syn, ač je prvorozený a syn, tak celkem brzy mluvil. Sice se trochu styděl, ale přesto se paní svěřil: „Maminka mi to bebíčko maže čůráním.“

Hrklo ve mně, polil mě pot, zrudla jsem až na zadku. To sis mohl teda nechat pro sebe, chlapče. Jestli bych se teď, pár týdnů před porodem, chtěla něčeho ušetřit, tak je to vysvětlování principů urinoterapie cizím lidem. Jestli fakt něco nechci, tak čelit těm pohrdlivým, znechuceným a pohoršeným pohledům. To nedám. Motá se mi hlava. Je mi vedro. Je to objektivní reakce na červencovou cestu trolejbusem, nebo to způsobila synkova hláška?

Trapas se nekoná

Budiž chvalořečena nedokonalá výslovnost dvouletých chlapců, která mě v kombinaci s ruchem MHD a důchodcovské hluchoty ušetřila reakce té dobré ženy a zbytku trolejbusu.

Paní se jen nechápavě zadívala, co to to prtě asi říká, nerozuměla ani slovu. Okolní spolucestující toho zřejmě taky moc nepochytili.

Oddechla jsem si, ale pro jistotu jsem hned na další zastávce vystoupila, aby si to někdo nechtěl nechat dovysvětlit.

Protože větší výzva než navracet se ke zdraví pomocí vlastní uriny je ustát s klidnou tváří, když to vaše dítě vypráví cizím lidem v trolejbuse!

Já si dnes už urinou léčím kde co. Jestli vás zajímá, kdy by mohla tato zvláštní šťáva vytrhnout trn z paty vám, začtěte se do mého e-booku pro odvážné začátečníky: Lékárnička na výlety.

Nesmělejším doporučuju odvahu 🙂 a FB stránku Lékárnička v nás, kde pravidelně sdílím své postřehy a tipy.

A jak to dopadlo s kočárkem? Tomu se trhliny nikdy nezahojily, a tak mi tuhle příhodu nedokonale zašitýma dírkama na naprosto nezašitelných místech dlouho připomínal.