Jak jsem se dostala do Blesku

Jak jsem se dostala do Blesku

Hejtři útočí, už je to tady!

Na sklonku září jsem čelila útoku hejtrů. Nenávistné komentáře se objevovaly na blogu, na mém osobním profilu na Facebooku i v soukromých zprávách. Netušila jsem, co se děje.

Postupně se ukázalo, že to nějak souvisí s případem tříletého chlapečka, který v brněnské nemocnici bojuje s tetanem. Nemocí se neočkovaný chlapec údajně nakazil, když si do nosu strčil knoflíkovou baterii, kterou mu vytáhli až v nemocnici.

Tam už jsem si říkala, že jestli někdo na tetanus nasadil urinoterapii, tak to nevymyslel moc dobře. Ale za sebe jsem byla klidná, já jsem nic takového určitě nikomu neradila. Nicméně příběh s baterií v nose mi byl nějak povědomý.

Mezitím začaly na můj blog proudit davy. Takovou návštěvnost jsem ještě nikdy neměla. Tolik lidí tam nebylo, ani když jsem poprvé spouštěla Rande s vlastní šťávou.

Urinoterapie jako řešení pro lehké nemoci

Souvislost mezi mnou, urinoterapií a tetanem se mi vůbec nezdála, protože já jsem NIKDY urinu v souvislosti s tak vážnou chorobou nedoporučovala. Není to vůbec mým cílem ani záměrem.

Dlouhodobě se zaměřuju na osvětu v oblasti urinoterapie, jejímž cílem je podpořit vaši samostatnost při překonávání lehkých chorob a zranění. Chci, aby z naší společnosti zmizela falešná představa, že moč je jedovatá tekutina, které bychom se měli bát.

Přeju si, abyste ji vnímali jako pomocníka, který je vždy po ruce a může vám přinést úlevu, i kdyby jen na přechodnou dobu, než budete mít k dispozici jiný prostředek, který by vašim přesvědčením vyhovoval lépe.

 V takovém duchu se nese i e-book Vyčůraná lékárnička.

Vyčůraná lékárnička

Ale jak to všechno souvisí s tím chlapečkem?

V sobotu večer jsem dostala zprávu, která do celé věci vnesla světlo. Dostala jsem se do Blesku. Redaktoři odvedli práci, která se od nich čeká, takže překroutili úplně všechno

Z veřejné facebookové diskuze vytáhli můj příspěvek (tak proto mi ten příběh zněl povědomě!), ve kterém jsem radila, aby matka použila urinu na podporu hojení podrážděné nosní sliznice. A zasadili ho o měsíc a půl později do kontextu tetanu u neočkovaného dítěte. A to se vůbec nebavíme o tom, jestli tuto radu matka využila…

Prostě mistrovská práce! Asi jako kdyby někdo v červenci vytáhl a zesměšnil lednové doporučení týkající se posypu silnic.

Jak se z bleskového „Bětka V.“ někdo dostal na můj osobní profil a webové stránky? To je až překvapivě snadné, stačí chvilku googlit.

V hlavě mi zůstávají otázky:

[su_list icon=“icon: question-circle-o“ icon_color=“#aa1f76″ indent=“16″]

  • To už u nás neplatí lékařské tajemství, nebo jak je možné, že se takové věci propírají v médiích? Není brutální, že musí matka v době, kdy se bojuje o život jejího dítěte, čelit ještě mediální masáži?
  • Jakou roli ve vývoji chlapcova stavu mohlo hrát lithium, jestliže byla baterie narušená?
  • Je opravdu nutné nasazovat antibiotika na čerstvou ránu?
  • Poskytuje rána v nose vhodné prostředí pro rozvoj tetanu?
  • A hlavně: jak velká část (nejen tohoto) článku je takhle účelově překroucená? Slovy jako pravděpodobně, zřejmě se v článku nešetří, což na mě teda důvěryhodně nepůsobí. (Ne, nikdy jsem si nemyslela, že je Blesk důvěryhodný.)
[/su_list]

Odpovědi na ně neznám, ale třeba někdo z vás ví víc.

Přeju mu brzké uzdravení

Je mi upřímně líto chlapce, který v nemocnici bojuje s vážnou chorobou, a stejně jako všichni, kteří se do mě pustili, si přeju, aby boj s nemocí vyhrál a stal se ŽIVÝM důkazem toho, že tetanus může být hrozbou i v našem světě (i když se z toho neraduji).

Ale fakt se necítím za ten stav odpovědná. Urinu jsem doporučila na zahojení podrážděného nosu, ne neočkovanému dítěti na tetanus v akutní fázi. A budu ji doporučovat dál, protože vím, že funguje a že neexistuje jiný prostředek, který by se jí dokázal vyrovnat.

Léčit tetanus urinoterapií

Myslela jsem si, že vám na závěr článku ještě napíšu, že i při léčbě tetanu se dá využít urinoterapie, i když k tomu nikoho nenabádám. Ale ke svému překvapení jsem zjistila, že je to jedna z mála chorob, o kterých se nezmiňuje dokonce ani Vilma Partyková nebo John W. Armstrong, kteří jinak ve svých knihách popisují úspěchy při využití urinoterapie i u vážných nemocí, jako je rakovina, cukrovka a další.

Takže ne, páni redaktoři, tetanus nepřečůráte. Nezkoušejte to.

Bětka