Čůrání ve sprše? Doporučuju!

Čůrání ve sprše? Doporučuju!

Maminka by vás asi nepochválila, ale já vám řeknu, proč stojí za to si tuto rebelii dopřát.

Hned z kraje zaženeme nepřiměřené obavy: Čůráním ve sprše nebo ve vaně si nepoškodíte koupelnové vybavení ani kanalizaci. Moč je z 95–98 % tvořená vodou, zbytek tvoří vcelku nevinné a neškodné sloučeniny. Ty nejhorší složky, které v ní můžete najít, většinou pochází z průmyslově zpracovaných „potravin“ a nápojů, případně z léků.

.

Jestli se nebojíte toho, co jíte a pijete, nebojte se ani toho, že vám moč rozežere koupelnu.

.

1. Šetříte vodou

Loni bylo v létě sucho, na mnoha místech platily zákazy zalévání, o ohních v přírodě ani nemluvě. Letos to nejspíš bude ještě horší, už duben byl vyprahlý, deště, které překazily tradiční pálení čarodějnic, to moc nezvrátí.

V Česku sílí iniciativy, které podporují šetření vodou a její znovuvyužívání. Myslím, že je hodně způsobů, jak ušetřit denně pár (desítek) litrů, a pokud se do toho opřete na plno, čůrání ve sprše asi bude jen kapkou v moři, ale někde se prostě začít musí.

Britští studenti spočítali, že kdyby se na jejich škole s 15 000 studenty každý vyčůral při ranní sprše, ušetřilo by se ročně tolik vody, že by víc než 26krát naplnila olympijský bazén. Nevím, jak k tomu číslu došli, ale je ohromující!

Pokud máte úsporné splachování, tak od tohoto kroku nečekejte závratné finanční úspory, ale každá trocha vody, která neproteče zbytečně, se počítá.

Samozřejmě vás nenabádám, abyste se kvůli každému čůrání sprchovali, to by nemělo ten správný efekt. 🙂 Ale když už jdete do sprchy, vynechejte předtím zastavení na toaletě, vykonat malou potřebu můžete při sprchování. Obavy, že bude koupelna smrdět jako veřejné záchodky uprostřed parného léta, nejsou na místě. Voda, kterou se umyjete, úplně stačí na spláchnutí té trošky moči.

2. Šetříte čas

Ani tady neočekávejte závratné úspory v řádu hodin, ale u nás doma se ráno počítá každá minuta. Když obejdete ranní frontu před záchodem a skočíte rovnou do sprchy, zbude vám čas, abyste si ke snídani sedli.

hladké paty

3. Budete mít hladké paty

Hubnete před létem do plavek? Kdo by nechtěl mít u vody ploché bříško, až slunce zavolá. Ale jestli budete také chodit v sandálech (nebo raději bosky? :-)), pamatujte i na pěkné nožky. Pokud si je budete oplachovat urinou, během krátké doby zjistíte, že zrohovatělá kůže na patách je pryč.

Péče o hladké paty nevyžaduje žádnou velkou námahu nebo časovou či finanční investici. Počůrám, opláchnu a jdu. Pokud se rozhodnete, že si chcete dopřát delší koupel, tak rozhodně děláte dobře. Výsledky se dostaví dříve a budou výraznější, ale už i rychlý oplach nožkám prospěje.

4. Mykózy nohou se vám vyhnou obloukem

Urina má velice silné protiplísňové účinky. Může za to asi ta trocha močoviny, co v ní je a která v nás vyvolává pocit odporu vůči vlastní moči. Jisté ovšem je, že mykóza se s urinou nesnáší. Je jen na vás, kterou z nich si oblíbíte: urinu, nebo plíseň?

.


Kterou z nich si oblíbíte: urinu, nebo plíseň?

.

Co se týká délky koupele, platí to samé co v předchozím bodě. (A jen tak mimochodem, oba účinky se dostavují současně. Abyste si pak nestěžovali, že odešla plíseň a vzala s sebou zrohovatělé paty.)

Já jsem se počínající mykózy na nohách díky urině zbavila už po dvou koupelích. Dřív mi to s „osvědčenými“ prostředky z lékárny trvalo několik měsíců.

A mykóza ani zdaleka není jediná choroba, kterou jsem odplavila pomocí uriny. V e-bookuVyčůraná lékárnička jich uvádím hned deset. Stáhněte si ho zdarma a můžete některé z nich vyzkoušet i vy.

Vážně, nedělám si srandu. Ve škole se asi spletli, když vám tvrdili, že moč je jedovatý splašek, od kterého bychom se měli raději držet dál. Nemějte jim to za zlé, ale nenechte se dál touto představou omezovat.

Vyčůraná lékárnička

.

.

Ať už se pro čůrání ve sprše rozhodnete z jakéhokoli důvodu, počítejte s tím, že se všechny účinky projeví současně.

Takže až se potkáme u vody a já vám poděkuju, že pomáháte planetě, když šetříte vodou, tak se nedivte, že jsem to poznala. Prozradily vás ty krásně hladké paty.

.

Bětka

2 Odpovědi

  1. Na paty si ve sprše čůrá I Madonna – prozradila to v jednom rozhovoru! 😉
    Ten konec je nejlepší 😀

    • Alžběta Vintrová napsal:

      Ono to s tou Madonnou není tak jednoduché! Já jsem to už několikrát hledala a našla jsem jen záznam z roku 1994, kde u Lettermana říká, že je to dobré, ale neříká, že to dělá… Tak kdo ví!

Diskuze je uzavřena.