Čuchnu a vím!

Čuchnu a vím!

Chtěli byste mít schopnost okamžitě rozpoznat, jestli se o vás pokouší opravdová choroba, nebo jestli je to jen ranní nechuť vstát z postele?

Existuje způsob, jak doma snadno a rychle rozlišit neškodnou rýmu od začínajícího komplikovaného onemocnění?

Troufám si tvrdit, že existuje.

Rychlý test

V ordinaci se při diagnostice používá celá soustava vyšetření a testů, podle nichž lékař stanovuje co nejpřesnější diagnózu, která je pro něj klíčem ke správnému léčení. Některá vyšetření a rychlé rozbory pomocí testovacích proužků provádí sám přímo na místě, podrobnější rozbory si objednává v laborce.

Nic srovnatelného vám nabídnout nemůžu, pokud se domníváte, že si k vám našla cestu vážná choroba, kterou vlastními silami nezvládnete, navštivte lékaře, od toho tu konečně jsou.

Ale přesto.

I když doma laboratoř ani testovací proužky nemáte, máte možnost svůj zdravotní stav a zdraví svých dětí průběžně sledovat.

Stačí se po sobě ohlédnout, než spláchnete.

Když se naučíte pravidelně mrknout na svou ranní moč, získáte po čase představu o tom, jak normálně vypadá.

Všímat si můžete barvy, zápachu, viskozity, pěnivosti, usazenin, kalů, možná vás zaujmou i další vlastnosti.

Urina každého člověka je jiná a její vlastnosti závisí na mnoha faktorech, jako je:
[su_list icon=“icon: cogs“ icon_color=“#aa1f76″]

  • pitný režim,
  • strava,
  • nemoc,
  • psychický stav atd.

[/su_list]

Pravidelným pozorováním (které nemusí trvat víc než deset sekund, není to žádná věda) získáte představu o tom, jak vypadá vaše moč, když jste ve formě. Za pár týdnů už poznáte, když s ní nebude něco v pořádku. Pokud se změní barva nebo zápach moči, je to obvykle důvod k zamyšlení.

Neříkám, že máte okamžitě sepisovat závěť, když jeden den moč smrdí jinak, než jste zvyklí, ale může to být jedna ze známek začínající nemoci.

Pozor na červenou řepu!

Pohledem do záchodu sice nezjistíte přesnou koncentraci soli nebo přítomnost zánětu, ale během chvilky vidíte, jestli se významně nezměnila barva (než vás vyděsí červená moč, zalovte v paměti, jestli jste k večeři neměli červenou řepu), zápach, jestli na moči není neobvyklé množství pěny, netvoří se kal atd. To všechno vypovídá o vašem zdravotním stavu, může to být první věc, která vás upozorní, že se v těle něco chystá. Díky těmto signálům pak třeba zachytíte nemoc dřív, než vás srazí na kolena.

Ajurvédští lékaři mají pokročilé znalosti, díky nimž mohou jen z pozorování uriny rozpoznat širokou škálu onemocnění. Neptejte se mě, jak to dělají, ale když umí diagnostikovat taky z pulzu, tak proč ne.

To se hned tak nenaučíte. Ale během krátké doby si můžete osvojit zvyk kontrolovat průběžně svou moč a její případné změny. Já kromě svojí moči pozoruju i nespláchnutý záchod po dětech (dřív taky nočník a plínky). Celkem spolehlivě pak určím, jestli rýma nebo horečka za chvíli přejdou, nebo jestli mám nasadit léčbu, případně vyrazit k doktorce.

Co se týká nespláchnutých záchodů, připomínám, že moč se na vzduchu celkem rychle mění, takže pokud tam to tekuté zlato leží už pár hodin, tak smrdí a je zakalené, ale nic moc to neznamená. Čím čerstvější moč, tím víc se dozvíte.

Sledujte svou moč, zajímat vás bude hlavně:
[su_list icon=“icon: search“ icon_color=“#aa1f76″]

  • barva,
  • zápach,
  • viskozita,
  • pěna,
  • usazeniny,
  • kaly…

[/su_list]

Změny moči mohou vypovídat o tom, že tělo začíná bojovat s nemocí, do moči se vyplavují oslabení původci choroby, jak jsem vysvětlovala v jednom starším článku. Ale přinejmenším stejně často nás tyto změny jen informují o tom, že se máme příště z večírku vrátit o něco dřív, po tréninku doplnit tekutiny a nepřejídat se po večerech.

I tyhle vzkazy jsou hodnotné a nebojte se své šťávě naslouchat a vyhovět.

Jestli chcete od uriny víc než jen diagnostiku, koukněte na e-book Vyčůraná lékárnička, který vás naučí, jak používat urinu jako plnohodnotnou náhradu běžných léků, a ušetří vám tisícovku.

Vyčůraná lékárnička

Tak tenhle e-book chci!
Vyčůraná lékárnička přímo do vašeho e-mailu!

Jestli jste v něm nenašli něco, po potřebujete vědět, klidně mi napište.

.

Bětka