7 důvodů, proč si urinoterapii zamilujete i vy

7 důvodů, proč si urinoterapii zamilujete i vy

Urinoterapie je skvělá metoda, kterou budete chtít po přečtení tohoto článku okamžitě vyzkoušet. Co na tom, že je stále zahalená jakýmsi tabu a opovržením ze strany těch, kteří ji nikdy nezkusili.

Kdo jednou našel odvahu, ten na ni nedá dopustit.

Během uplynulého roku, kdy jsem o urinoterapii začala víc nahlas mluvit před svým okolím a navrch začala psát blog, jsem k jejímu vyzkoušení inspirovala už docela dost lidí. A jsem si jistá, že další budou následovat!

Jestli patříte stále ještě do té první skupiny, kterou svazuje strach a předsudky, tak čtěte dál. Vysvětlím vám totiž, proč si urinoterapii zamilujete i vy!

1. URINA JE UNIVERZÁLNÍ

Za necelých šest let, co se urinoterapií zabývám, jsem zjistila, že urinou lze aspoň částečně „opravit“ prakticky jakýkoli zdravotní problém. V odborné literatuře se píše o radikálním zlepšení a vyléčení i u pacientů s velmi závažnými diagnózami. Já sama ji používám hlavně na lehčí případy (protože jsme v zásadě zdraví) a pro ty ji taky doporučuju.

Nechci nikoho navádět, aby na základě mého příspěvku ukončil léčbu vážné choroby, pokud ví, že mu tato léčba pomáhá. Spíš chci říct, že když jde o lehčí nemoc nebo poranění, můžete si nejdřív položit otázku, kterou si kladu i já. Ptám se: Šlo by na tohle použít urinu? Jak?

Z téhle otázky vzešel můj nový e-book Vyčůraná lékárnička – 10 přípravků z domácí lékárničky, které můžete směle nahradit urinou. Ten si na mých stránkách můžete stáhnout výměnou za e-mailovou adresu.

2. URINA JE VŽDY PO RUCE

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A jak říká Murphy (nebo možná ne): má-li dojít ke zranění, pak vždy ve chvíli, kdy nemáte po ruce lékárničku, nebo když vám dojde vhodný léčivý prostředek.

Na tomhle předpokladu je vlastně postavený celý můj první e-book Lékárnička na výlety, který, pokud ho ještě nemáte, si můžete stáhnout jako dárek výměnou za e-mailovou adresu zde. Původně byl sice šitý na míru jarním a letním podmínkám, ale věřím, že i v zimě si z něj odnesete hodnotné informace.

Dezinfekce, tišicí prostředky, obklady ani další vybavení s sebou asi běžně nenosíte. Ale pochybuju, že byste nechali doma svůj močový měchýř.

Třeba je vám ta představa stále ještě odporná a dobrovolně byste moč nepoužili, ale podle mě stojí za to aspoň někde v hloubi duše vědět, že v případě nouze máte po čem sáhnout. Jeden totiž nikdy neví.

Dostupnost uriny kdykoli a kdekoli je pro mě jeden z hlavních důvodů, proč o urině básním, kudy chodím.

3. DÍKY URINĚ SI NESETE SAMI ODPOVĚDNOST ZA SVÉ ZDRAVÍ

Lidské tělo je natolik dokonalé, že má vlastní samoléčebné schopnosti. Když se pokazí, dokáže se i napravit. Jsou chvíle, kdy je medicína k nezaplacení, ale za život je jich jen pár. Většinu problémů můžete zvládnout sami, když víte, jak na to.

Jelikož vím, co všechno urina umí, nejsem už zdaleka tak závislá na vnější lékařské péči. Nemusím ležet v oboře s nožkama nahoře, protože nám doma došel coldrex a v tomhle stavu je cesta do lékárny nad moje síly.

Cítím se jako samostatný jedinec schopný řídit svůj život, protože nepotřebuju požehnání od bílého pláště pro to, abych překonala lehčí problémy. A tenhle pocit můžete zažívat i vy, když si to dovolíte. Nemocný organismus často ze všeho nejvíc potřebuje klid, který běháním po doktorech, vysedáváním v čekárnách a ve frontě v lékárně zkrátka nenajde.

4. URINA JE LOKÁLNÍ, DOMÁCÍ, BIO, EKO, NON TOXIC, ZERO WASTE, VEGETARIÁNSKÁ, PROSTĚ NAŠE

Nemusíte být radikální biomatka, aby ve vás běžné konzumní praktiky současného trhu vyvolávaly stále větší odpor. Rostoucí agresivita konvenčních léků, potravin, drogerie atd., to všechno působí na naše zdraví, a to ne právě v dobrém smyslu slova. Možná na to stejně jako já reagujete tak, že hledáte prostředky, které budou šetrné k lidskému zdraví i přírodě.

Někdy je bohužel velice obtížné odlišit skutečně „hodné“ zboží od „rádoby hodného“. Některé bio, eko, domácí, lokální, vegetariánské atd. výrobky totiž ve skutečnosti až tak super nejsou, buď navzdory reklamě obsahují nežádoucí složky, nebo nejsou účinné. Poznat to je ale pro laika prakticky nemožné.

Zkuste to jako já: věřte sami sobě! Já dobře vím, že do mojí uriny nikdo nic nepřimíchal. Že je doma s láskou dělaná, že při její výrobě netrpěly kravičky, nebyla dva roky ve skladu v plastové láhvi, nepřivezl ji nikdo z druhého konce světa, kde by ji v nelidských podmínkách bez ochranných pomůcek vyráběly osmileté děti. Vím, že své zdraví, ale také kvalitu svého léku (a pleťové vody… a vůbec ?) ovlivňuju kvalitou svého života především já sama. Což může být zároveň výhoda i hrozba.

5. URINA JE ZADARMO

„Některé věci si za peníze nekoupíte, na všechno ostatní je tu MasterCard,“ říkalo se kdysi v jedné reklamě.

Naučte se využívat věci, které jsou zadarmo. Ovšem ne za každou cenu.

Prostě si jděte medvědí česnek, borůvky, houby a ostružiny raději sbírat do lesa, než abyste je šli kupovat do obchodu. Na tom snad není nic divného (ano, v zimě je to trochu problém, pokud nemáte v přátelích Marušku od dvanácti měsíčků, ale v obchodě taky seženete jen nevábné napodobeniny).

Nemám ráda předražené zázraky a nikdo mě nenaláká na to, že TOHLE prostě musím mít. To u mě funguje přesně opačně, od takových věcí se držím hodně daleko.

Ale velice ráda pokorně přijímám věci, které jsou z podstaty zadarmo. Jednou z nich je i urina. Platí se za vodu, kterou ji splachujete do kanálu, ale to, že ji tvoříte a používáte, to zatím nezpoplatnili.

Pravda je, že farmaceutické kolosy, kterým jde především o naše dobro a zdraví, a vůbec ne o naše prachy, už to pomalu zkouší a vyrábí zázračné léky s ureou. Já se zatím držím tradičních způsobů a používám urinu vlastní.

V e-booku Vyčůraná lékárnička aneb 10 přípravků z domácí lékárničky, které můžete směle nahradit urinou jsem schválně cvičně spočítala, kolik ušetříte použitím tipů, které v něm uvádím. Bylo to skoro 1100 Kč! A to jen za jediný nákup!

6. URINA ZLEPŠUJE ZDRAVÍ BEZ DIAGNÓZY

Když máte chřipku a zobete antibiotika, tak je vám to k ničemu. Když si popletete (nebo ještě hůř smícháte) léky na tlumení kašle s léky na ředění hlenů, tak si můžete solidně zkomplikovat život. A to nemluvím o ještě horších případech.

Naprostá většina léčebných systémů, od klasické medicíny po alternativní směry, začíná léčbu vždy diagnostikou. Musíme vědět, co vám je, abychom vás mohli léčit. U urinoterapie je to jinak. Nemusíte latinsky umět víc než „veni, vidi, vici“ a přesto si můžete sami předepsat vhodný prostředek, který vás postaví na nohy.

Jak už jsem řekla v prvním bodě, urina je na všechno, urina ví, co vám je, i když vám to nenapíše na lísteček. A proto jde a s nemocí zatočí.

7. URINOTERAPIE JE SPOLEHLIVÁ METODA OSOBNÍHO ROZVOJE

Osobní rozvoj je spojení, na které narážíme na každém rohu. Schopnost odpustit, sebepřijetí, sebeláska, to jsou ctnosti dnešní doby. Jak jste na tom v praxi s těmito oblastmi?

Dokážete si odpustit (z močového měchýře do skleničky), přijmout se (z právě jmenované skleničky) a ještě si to užít?

Málokdo to dokáže, v hlavě nám lítají programy, které tam zaseli už rodiče a škola. Moč je jedovatá, je to hnusný splašek, patří do záchodu, je to vlastně takový tekutý bobek. Prostě něco totálně fuj.

Je pro nás snazší namazat si na obličej nebo na vlasy anonymní hlínu z Afriky (čti „marocký jíl“) než vlastní urinu. Víc se bojíme vlastní moči než chemických léků a éček v produktech potravinářského průmyslu. Kdo používá urinu je nechutný, kdo si koupí za tisícovku krém s hlemýždím slizem, býčím spermatem nebo hadím jedem, tak je normální?

Fakt se chcete ve svém osobním rozvoji posunout dál, ale už máte dost sluníčkových citátů a meditací, při kterých usínáte? Tak zkuste urinoterapii. Zblízka se utkáte se svými předsudky a to, co se naučíte, v životě zaručeně uplatníte.

S urinoterapií může začít prakticky kdokoli a kdykoli. Nepotřebujete nic jiného než sami sebe, odvahu a chuť to zkusit.

Pokud vás tato cesta láká, ale rozhodně si sami netroufnete vydat se po ní, mám pro vás skvělou zprávu. Po dlouhých přípravách jsem konečně otevřela brány e-mailového kurzu Rande s vlastní šťávou.

[su_box title=“Co vás v tomto kurzu čeká:“ style=“soft“ box_color=“#1287f1″ radius=“10″]

[su_list icon=“icon: check-circle“ icon_color=“#aa1b76″]

   • 4 týdny urinového otužování, od prvních nesmělých pohledů po lásku jako trám.
   • 20 denních e-mailů s vyváženým poměrem teorie a praxe.
   • Vtipné čtení, při kterém zapomenete, jak „nevhodnému“ tématu se věnujeme.
   • Podporu pro chvíle, kdy to půjde ztuha.

  Po absolvování kurzu se stanete samostatným a nezávislým uživatelem vlastní uriny vybaveným znalostmi, kdy a jak ji použít.[/su_list]

[/su_box]

Přihlásit se můžete kdykoli, nejlépe hned, pochopitelně. Přehodnotila jsem původní strategii otevírat kurz jen jednou za čas, protože je mi jasné, že když už se člověk jednou odhodlá, rozhodně nechce čekat ještě kdo ví jak dlouho, než spustím další běh Rande s vlastní šťávou. Tak na nic nečekejte a vydejte se na svou objevnou výpravu.

A schválně, který důvod, proč milovat urinoterapii, vás nejvíc chytil za srdce?

Bětka

6 Odpovědi

 1. Lucie napsal:

  Asi číslo šest – mám problém s rýmou, dám urinu do nosu. Ať už je to vodnatá rýma, žlutá hustá rýma, zaschlý soply, ucpaný nos nebo naopak mooooc rýmy – všechno vyřeší přesně na míru!
  A pak mám taky ráda její víceúčinnost – řeznou ránu nejen vydesinfikuje, ale i ztlumí její bolestivost, a navíc se to pak mnohem rychleji hojí! 3 v 1 na rány! 😉

 2. Pavel napsal:

  Zdravíčko vespolek,

  to opravdu není jednoduché.. Vyčůraně se z toho vyvlíknu a napíšu svými slovy, třeba to pomůže.

  – Urinoterapie je blbuvzdorná. Má jenom pár pravidel. Když použiju svojí čerstvou moč, nemůžu nic zkazit.
  – Je antistresová. Já prostě vím, že je furt se mnou. Mám jí kdykoliv a kdekoliv a na cokoliv doslova při ruce. Já nemusím vůbec přemýšlet, což se v šoku stejně nedá. Nemusím se po ničem shánět, pátrat po příčině nebo se dokonce potýkat s několika odlišnými často i protichůdnými názory odborníků.
  – Je neškodná. Na rozdíl od léků nemá vedlejší nežádoucí účinky, takže léčbou nevytloukám klín klínem.

  Jak to tak píšu, tak jsem si najednou uvědomil, že nejdúležitější je pro mě ta čistota.
  – Moč je prostě čistá: Je čistě moje. Je čistě pro mě, přesně na míru. Máloco mě vlastně může přiblížit víc pravdě. Když mám pocit, že čistá není, tak je to čistě moje věc a je jenom na mě, abych se sám očistil úpravou stravy, úpravou myšlení, možná i prostředí v kterém se pohybuju a jaký přípravky používám. Někdy to třeba nejde jen tak to změnit, ale důležité je, že mám indikátor, zpětnou vazbu. Ještě k tomu navíc jako superbonus mi i s tím moč pomůže.

  Na zdraví!

  • Alžběta Vintrová napsal:

   Musím říct, že jsem ze svého článku měla hodně dobrý pocit, když jsem ho publikovala, ale váš komentář můj článek ještě dalece překonal. Děkuju za něj, podepsala bych ho do puntíku a moc hezky jste to vyjádřil.

 3. Jsi holka odvážná, já na urinoterapii zatím tak úplně nemám. Ale už jako malé holce mi říkali, že když nemáš desinfekci, tak si na to načůrej. Boříš předsudky a to se mi líbí.

  • Alžběta Vintrová napsal:

   Díky, Terko, člověk se do toho nemusí vrhat po hlavě, ale nos tuto informaci v hlavě, třeba někdy v nouzi budeš za tu znalost ráda (ne že bych ti přála něco zlého). B

Diskuze je uzavřena.