Jak se zbavit rýmy a další 4 podzimní a zimní urinové vyprošťováky

Jak se zbavit rýmy a další 4 podzimní a zimní urinové vyprošťováky

Jak se zbavit rýmy, vyhnat bolest v krku a ohřát stále studené nohy? Tohle vše a mnohem víc s jedním prostředkem.

Co pro vás znamená podzim a příchod zimy?

Je to doba zklidnění, zvnitření, společně trávených večerů v teple domova? Nebo je to pro vás spíš doba prokřehlých rukou, studených nohou, chrapotu a nudlí u nosu? Děsíte se příchodu zimy, protože to pro vás znamená několik měsíců vleklých dětských rým a nachlazení?

Když jsem na jaře tvořila e-book Lékárnička na výlety, měla jsem plnou hlavu přicházejícího léta, veselých her a výletů do přírody. A tohle nastavení jsem do něj promítla. Kdybyste se mě zeptali, jestli je teda k něčemu teď, když je teplota kolem nuly, fičí vítr a každou chvíli něco spadne, tak vám ho jednoznačně doporučím. I po víc než půl roce si myslím, že je skvělý a každému čtenáři může pomoct. Ale je zkrátka zaměřený na letní problémy. Využití urinoterapie je však mnohem širší.

Je tu podzim a já si stejně jako na začátku každé části roku říkám: Wow, ta urina je skvělá, to je přesně to, co se na tohle roční období hodí!

Urinoterapie se hodí do každého ročního období!

Urinové trháky na podzim a zimu

A právě teď nadešel čas, abych vám představila svoje favority pro zimní období:

1) Jak se zbavit rýmy: Kapky do nosu

Prostydli jste a z nosu se vám spustila rýma jako Niagara? Nebo naopak máte hlenové špunty v nose, ale vysmrkat nic nedokážete? Jestli máte osvědčený recept, jak se rýmy zbavit, nevzdávejte se ho. Ale jestli zimu co zimu zkoušíte bez větších úspěchů jednu radu za druhou, zkuste si letos nakapat do nosu vlastní urinu.

Co na to potřebujete? Jen kapátko, skleničku a spolupracujícího maroda. Skleněné kapátko mají u nás v lékárně za deset korun. Dají se sehnat i plastová, vhodná jsou zvlášť v případě, že máte doma malé usmrkánky, kteří jsou pro každou špatnost, ale sem tam jim něco upadne.

Nemocný si načůrá do skleničky, naberete do kapátka, nakapete do nosu. Hotovo, takhle jednoduché to je. Opakovat můžete klidně desetkrát za den, urina nemá žádné vedlejší účinky, není návyková, nepředávkujete se jí.

Pozor si dejte na jednu věc: urina by měla být čerstvá, co nejčerstvější, nejlépe ještě teplá. A měla by být od toho, kdo ji bude používat.

jak se zbavit rýmy

jak se zbavit rýmy

2) Jak se zbavit rýmy, když kapky nestačí: Výplach nosu

Výplach nosu konvičkou patří k nejúčinnějším technikám čištění nosní dutiny. Jogíni si nos čistí i preventivně, aby zlepšili proudění energie, ale běžní smrtelníci tuto metodu nemají v lásce a sahají po ní jen v případě, že se chtějí zbavit odolné rýmy. V tomto bodě se počítám rozhodně mezi běžné smrtelníky, ale dobře vím, že když se přemůžu a nos si vypláchnu, spolehlivě z něj dostanu usazené hleny.

Pokud o vyplachování nosu slyšíte poprvé, přečtěte si víc v jogínském článku, kde najdete i návod, jak výplach provádět.

Tajný tip: místo konvičky použijte menší PET láhev se zúženým pítkem.

Výplach nosu se standardně dělá slanou vodou. Urina je svým složením pestřejší, ale v zásadě je to taky solný roztok. Co je v ní navíc, je jenom příjemný, ale nezanedbatelný bonus.

Stejně jako při kapání používejte čerstvou vlastní moč. Pokud se barvou blíží spíš plzeňskému pivu než bílému vínu, je možné ji pro tyto potřeby trochu naředit vodou. Příliš koncentrovaná moč by mohla způsobit popálení jemné nosní sliznice. Ale příliš slabý roztok vám neuleví od ucpaného nosu a nezklidní podrážděné opuchlé sliznice, tak neřeďte moc.

A ještě jeden tajný tip pro ty, kdo nemají doma opravdickou konvičku, ale chtěli by výplach nosu zkusit: mně už léta dělá službu plastová láhev od dětského nápoje se zúženým pítkem (samozřejmě bez membrány ;-)).

výplach nosu slanou vodou

Výplach nosu, jak se zbavit rýmy

3) Bolest v krku: Kloktání

Probudili jste se ráno s pocitem, že vám do krku někdo nasypal piliny? K tomu chrapot a sípání. Tak to je přesně ta chvíle, kdy stojí za to vykloktat si urinou, na bolest v krku zabírá spolehlivě. Má totiž antivirové a antibakteriální účinky, takže ať už je původcem vaší nemoci virus, nebo bakterie, urina s nimi zatočí. Máte chuť spíš na panáka slivovice? To chápu, ale po urině zase můžete řídit. Navrhuju kompromis: slivovici si nechte na víkend, jestli vám ještě nebude dobře.

4) Koupel studených nohou

S příchodem chladných dní mě začíná trápit chlad od nohou, zvlášť když při práci sedím, mám stále studené nohy. Máte to taky tak? Dokud se hýbu, má tělo dostatečnou podporu pro aktivní krevní oběh, ale jak si sednu, je zle. Od studených nohou mi vždy pomáhaly koupele s teplou vodou. Pokud si do lavoru ještě načůráte, je prohřívací efekt vyšší a dlouhodobější.

Jsou to takové urinové lázně.

studené nohy a ruce

Studené nohy už nikdy víc

5) Omrzliny

O použití uriny na omrzliny se dočtete snad v každém popularizačním článku o urinoterapii. Bude to asi tím, že teplá moč je opravdu příjemným a přitom jemným prostředkem, který vám vrátí teplo a cit do prstů. Léčba lehčích omrzlin spočívá obvykle v jejich zahřívání vodou o teplotě malinko vyšší, než je teplota těla. Tyhle vlastnosti čerstvá urina má, navíc je to roztok obsahující celou řadu minerálních a enzymatických látek, které napomáhají regeneraci kůže.

Mohla bych pokračovat ještě dlouho, ale pro představu to, myslím, stačí.

Jestli ne, pokračujte na Vyčůranou lékárničku, což je návod, jak urinou nahradit 10 přípravků, které tvoří základ domácích lékárniček, aby vám tyto přípravky už nikdy nedošli a nemuseli jste je kupovat.

Předsudky, strachy a obavy: hoďte je za hlavu

Říkáte si, že tohle je teda síla, že to byste rozhodně nedali! Tak možná tu koupel nohou, ale víc je za hranicí toho, co si umíte představit?

Úplně vám rozumím, není snadné zahodit z ničeho nic za hlavu všechno, čemu jste celý život věřili, protože vám to říkali rodiče, učitelé ve škole, média i lékaři. Ale určitě už jste v životě zažili i to, že zdaleka ne všechno, co nás kdy učili, je pravda. Nedávno jsem potkala mladého muže v tričku se vzpomínkou na doby, kdy planet v naší soustavě bývalo devět. Co takhle zpochybnit další pravdy?

Staženo z: https://me.me/i/when-i-was-a-kid-we-had-9-planets-poor-13968353

Staženo z: https://me.me/i/when-i-was-a-kid-we-had-9-planets-poor-13968353

Až se otřepete z prvotního šoku, možná ve vás začne hlodat červíček: co když na tom něco je? Ublížit mi to přece nemůže (určitě ne víc než ty „lahůdky“ z lékárny, kterými běžně – a často bezvýsledně – rozháníme nemoci). Nic to nestojí, proč to nezkusit?

Já vám držím palce, aby zvědavost a chuť experimentovat zvítězila nad předsudky a strachy. Myslím, že základní pokusy v oblasti urinoterapie zvládne každý sám doma a nepotřebuje k tomu moc dalších informací. Jde jen o to, abyste překonali zažitý odpor a tabu. Dejte urině šanci, aby vám ukázala, co umí.

Dejte mi ruku, povedu vás

Možná se na to z různých důvodů sami necítíte a máte raději, když vás neznámými krajinami provede někdo zkušenější a když předem dobře víte: co, proč a jak máte dělat. V tom případě mám skvělou zprávu. Vytvořila jsem kurz, během něhož se používat vlastní urinu naučí i nesmělí zájemci. Jmenuje se Rande s vlastní šťávou.

Hledala jsem na internetu a nic podobného neexistuje ani v Česku, ani ve světě v jazycích, které umím. Dost možná je to světový unikát (i když je i dost jazyků, které neumím).

Po čtyři týdny vám budu posílat e-maily s teoretickými poznatky o urinoterapii a praktickými úkoly, které vám pomohou překonat ostych a zábrany.

Urina jako prostředek první volby určitě není pro každého, ale jsou situace, kdy potřebujete zasáhnout, ale společensky přijatelnější řešení není po ruce. Stojí za to mít v záloze trumf v podobě vlastní uriny, kterou umíte vhodně použít. Naučím vás s ním pracovat, jestli chcete.

Těším se na vás.

Bětka